‌‌فوتبال چیست؟ | تاریخچه فوتبال + تصویر

کلاس فوتبال

همه ما می دانیم که فوتبال یک ورزش بسیار محبوب و تیمی در بسیاری از کشور های جهان حتی کشورهایی که از کمترین امکانات ورزشی برخوردار هستند می باشد. این ورزش جذاب و هیجان انگیز توسط دو تیم یازده نفره می باشد که همگی با یک توپ فوتبال بر روی چمن های طبیعی یا حتی مصنوعی برای گل زدن تلاش می کنند. در هر کدام از این تیم های یازده نفر چند مهاجم, هافبک, مدافع و یک دروازده بان می باشند که توسط سر مربی شان در زمین چیده می شوند و همانند یک سیستم بوده و به این هم تیمی بودن سیستم فوتبال می گویند. در حقیقت در دنیای مدرن امروز بیش از 250 میلیون فوتبالیست در بیش از 200 کشور در این حوزه فعالیت می کنند.
در ادامه با ما همراه باشید تا با این مقاله از سایت آسان اسپرت به سوال های ذهن شما در مورد طرز بازی فوتبال, تاریخچه فوتبال, لیگ فوتبال, دریبل فوتبال,پست های فوتبال و حتی فوتبال چیست پاسخ داده شود.

فهرست مطالب
• فوتبال چیست و از کجای کره زمین آمده است؟
• تاریخچه فوتبال و قدمت آن به چه دوره ای باز می گردد؟
• نگاهی به طرز بازی فوتبال
• فوتبال بازی هیجان انگیز
• ساختار لیگ فوتبال
• دریبل فوتبال زیباترین نمایش فردی
• همه چیز درباره پست های فوتبال
• هافبک در فوتبال یعنی چه؟
• ‌قوانین فوتبال و مقررات فیفا
• تفاوت کارت زرد و کارت قرمز در فوتبال
• تحقیق در مورد ورزش فوتبال pdf برای آگاهی از این ورزش هیجانی
• جمع بندی نهاییفوتبال چیست و از کجای کره زمین آمده است؟


خیلی از افراد نمی دانند فوتبال چیست و از چه قوانینی پیروری می کند تنها به تماشای گاه و بی گاه این ورزش هیجانی از طریق تلوزیون اکتفا می کنند. اکنون می خواهیم بدانیم فوتبال چیست و از کجای کره زمین آمده است؟ قدمت ورزش جهانی فوتبال به سال های خیلی دور و کشور چین بر می گردد اما ابتدا می خواهیم بدانیم فوتبال چیست؟ فوتبال هم اکنون یک بازی جهانی می باشد که از دو تیم یازده نفره تشکیل شده و اعضای این تیم در چمن های طبیعی و مصنوعی مقابل یکدیگر با یک توپ بازی می کنند.

فوتبال چست
در سوال فوتبال چیست باید گفت که طول زمین بازی فوتبال بین 90 تا 120 متر و عرض زمین آن بین 45 تا 90 متر می باشد. ورزش فوتبال نیز همانند سایر ورزش ها دارای ضوابط و قوانینی است که این قوانین توسط سازمان فیفا کنترل می شود. سازمان فیفا علاوه بر نظارت به ورزش فوتبال به نهاد رسمی ورزش فوتسال و فوتبال ساحلی نیز رسیدگی می کند همچنین کنفدراسیون های قاره ای یوفا, ای اف سی, سی ای اف و او اف سی از زیر شاخه های فیفا می باشند.

 

تاریخچه فوتبال و قدمت به چه دوره ای باز می گردد؟


ورزش فوتبال دارای سابقه ای طولانی و تاریخچه ای کهن می باشد. تاریخچه فوتبال و تاریخچه دربی به چند سده پیش از میلاد و به کشور چین مربوط می شود که با گذشت زمان در کشور یونان و روم نیز گسترش پیدا کرد اما در اصل قدمت ورزش فوتبال با نگاهی عمیق تر به سال 1863 و کشور انگلستان بر می گردد. در قرن دوازدهم در کشور انگلستان بازی فوتبال شبیه به بازی کردن با یک توپ در چمن ها و جاده ها بوده است.
حتی در قدیم علاوه بر شوت زدن به توپ با دست نیز به بازی کردن می پرداختند. ورزش فوتبالی که از انگلستان شکل گرفت امروزه در مدارس این کشور به صورت کاملا مدرن آموزش داده می شود و به تدریج و گذشت زمان این ورزش همه جهان را زیر پوشش و سلطه خود قرار داده است. علاوه بر این با افتتاح و شکل گیری سازمان جهانی فیفا در سال 1904 این ورزش با ایجاد رقابت جام جهانی بسیار گسترده تر و بزرگ تر شده است.

کلاس فوتبال

 

نگاهی به طرز بازی فوتبال


ورزش فوتبال در دو نیمه 45 دقیقه ای انجام می شود که در بازی های حذفی یا گاهی مواقع رفت و برگشتی وقت اضافی و پنالتی نیز به آن اضافه می شود و در نتیجه ممکن است زمان بازی از 90 دقیقه هم عبور کند. مربی فوتبال در این ورزش نقش تربیت و سازماندهی بازیکنان تیم جهت دستیابی به نتیجه ای هیجانی را بر عهده دارد. امروزه در ورزش فوتبال هر تیم حتی چندین مربی دارد که تمامی وظایف به صورت تفکیک شده بین آن ها تقسیم می شود.

طرز بازی فوتبال
ورزش فوتبال از کاپیتان, دروازه بان, مدافع, هافبک, مهاجم, بازیکن ذخیره و دیواره دفاعی تشکیل شده است. طرز بازی فوتبال بدین صورت است که هر کدام از مهاجمان یا مدافعان و … وظایف مختلفی دارند. برای مثال کاپیتان یکی از بازیکنانی می باشد که وظیفه رهبری تیم در زمین را دارد و با بستن یک بازوبند به بازوی چپ خود در زمین بازی از سایر بازیکنان جدا می شود یا همچنین دوازه بان وظیفه جلوگیری و مانع شدن از ورود توپ به دروازده را دارد که این بازیکن نیز با داشتن لباسی مخصوص از سایر بازیکنان جدا می شود.

مطلب آموزش فوتبال را مطالعه کنید.

 

فوتبال بازی هیجان انگیز


در ابتدای صحبت هایمان فهمیدیم فوتبال چیست؟ حتی متوجه شدیم که فوتبال بازی جهانی می باشد و در سراسر کشور طرفداران مخصوص به خود را دارا می باشد. پس از فهمیدن فوتبال چیست باید بدانید که جام جهانی که هر چند سال یک بار در تلویزیون تماشا می کنیم از بزرگ ترین رویداد های ورزشی جهان می باشد در حقیقت هر چهار سال یک بار یک کشور میزبان برگزاری آن می باشد و از بازیکنان تیم های سایر کشور ها همانند یک مهمان پذیرایی می کند. علاوه بر جام جهانی مسابقات بین المللی دیگری مانند بازی های المپیک تابستانی, جام باشگاه های جهان, جام کنفدراسیون ها, جام ملت های اروشا یا لیگ قهرمانان اروپا هر ساله در کشور های مختلف در زمان های متفاوت برگزار می شود.

برای ثبت نام کلاس فوتبال کلیک کنید.

 

ساختار لیگ فوتبال


در ابتدای پرداختن به ساختار لیگ فوتبال همانند صحبت در مورد فوتبال چیست به لیگ فوتبال چیست می پردازیم. در اصطلاح ورزشی لیگ به نوعی از مسابقه های ورزشی گفته می شود که در آن تیم ها به صورت رفت و برگشت با یکدیگر رقابت می کنند. در لیگ ورزش فوتبال نیز بدن صورت است که یک لیگ با 18 الی 20 تیم برگزار می شود.

فوتبال بازی
در لیگ ورزش فوتبال بازیکنان به صورت رفت و برگشت با یکدیگر بازی می کنند و در انتها تیمی که بیشترین امتیاز را دریافت کرده باشد به عنوان قهرمان لیگ برگزیده و معرفی می شود. لیگ ورزش فوتبال دو نوع داخلی یا قاره ای می باشد. لیگی که ابتدا توضیح داده شد داخلی بود و در لیگ قاره ای ابتدا تیم ها بر اساس سید بندی یا قرعه کشی در گروه هایی 4 نفره به صورت رفت و برگشت بازی می کنند.

 

دریبل فوتبال زیباترین نمایش فردی


دریبل فوتبال در اصل زیباترین نمایش فردی یک بازیکن می باشد. پیش بردن توپ با پا در مدتی طولانی را در ورزش فوتبال دریبل می گویند. یکی از رمز های دریبلینگ کنترل کردن صحیح و درست توپ می باشد. دریبل زدن در ورزش فوتبال به این صورت است که ابتدا از یک پا راست و چپ فرقی نمی کند و سپس از دو پا همراه با کمک گرفتن از قسمت های داخل و خارج از روی پا استفاده می کنند.
این کار را انقدر باید ادامه دهید و تمرین داشته باشید که تکان دادن و بازی کردن با توپ به جلو کاری ساده و راحت به نظر بیاید. یکی از نکات مهم در دریبلینگ پاس دادن می باشد. در اصل پاس دادن عالی ترین و بهترین نوع دریبلینگ در ورزش هیجانی و مهیج فوتبال است زیرا اگر بهترین مدافع دنیا هم در مقابل شما باشد با یک پاس ساده به بازیکن تیم خود به راحتی می توانید توپ را از او عبور دهید.

تاریخچه فوتبال

 

همه چیز درباره پست های فوتبال


در ادامه قصد داریم به پست های فوتبال و وظایف هر یک از آن ها بپردازیم. دروازه بان مهم ترین و تدافعی ترین پست فوتبال می باشد و همه ما می دانیم که وظیفه دروازه بان جلوگیری از ورود توپ و بسته نگه داشتن دروازه می باشد همچنین رنگ لباس دروازه بان از سایر بازیکنان جدا می باشد. پست بعدی فوتبال مدافع کناری می باشد. مدافعان کناری وظیفه پوشش و جلوگیری از حمله بازیکنان تیم حرف را دارند.
مدافع میانی دو سره نیز وظیفه پوشش در مقابل مهاجمان مرکزی هنگام شکسته شدن سد دفاعی است. در بیشتر مواقع به بال تهاجمی سمت راست بازیکن پست 7 می گویند که وظیفه های بال های تهاجمی حمله کردن از کناره ها زمین و پیدا کردن موقعیت مناسب و سانتر به داخل محوطه جریمه می باشد.

 

هافبک در فوتبال یعنی چه؟


هافبک یا در اصطلاح بازیکن میانه بازیکنی می باشد که محل قرار گیری او در زمین فوتبال بین مدافع و مهاجم است. وظیفه اصلی هافبک یا بازیکن میانی داشتن توپ در تیم خود و ندادن توپ با رعایت قوانین به حریف می باشد تا توپ فقط برای تیم خودش باشد و آن را گل کند.
بازیکن هافبک در فوتبال باید از کیفیت های ذهنی و جسمی و همچنین کیفیت های تاکتیکی ویژه ای برخوردار باشد. از کیفیت های بدنی هافبک می توان به قدرت, تحرک و جبنش و از کیفیت های ذهنی و تاکتیکی می توان به فریب دادن , با ارده و مصمم بودن, پرش کردن, تخمین زدن و … اشاره کرد.

دریبل فوتبال

 

قوانین فوتبال و مقررات فیفا


از انجایی که ورزش فوتبال به یک ورزش جهانی تبدیل شده است فیفا قوانین سخت تر و پیچیده تری برای این ورزش قرار داده و بازیکنان را موظف به رعایت آن ها کرده است. با توجه به گفته های فوق متوجه شدیم که دو تیم 11 نفره با یک توپ 71 سانتی متری در تلاش برای وارد کردن توپ به دروازه و اصطلاحا گل زدن می باشند که تعداد گل های هر تیمی که بیشتر باشد او برنده است.
از جمله قوانین فوتبال عدم اجازه به دست زدن به توپ و دروازه می باشد. در این قانون هیچ بازیکنی به جز دروازه بان حق گرفتن توپ در دست را نداشته و از پاها و همچنین سر خود برای پاس دادن و استفاده از توپ می توانند کمک بگیرند. از دیگر قوانین اعمال شده فیفا روی ورزش فوتبال استفاده از توپ چرمی یا توسط مواد مناسب دیگیر ساخته شده باشد و محیط این توپ بیش از 71 سانتی متر و کمتر از 68 سانتی متر نباید باشد می توان مثال زد.

 

تفاوت کارت زرد و کارت قرمز در فوتبال


ورزش فوتبالی که امروز در سراسر دنیا طرفداران زیادی را دارا می باشد را نمی توان بدون گرفتن کارت زرد و کارت قرمز در ذهن داشت چرا که این ورزش همان طور که مهیج و هیجانی می باشد بسیار سخت و پیچیده هست. دلایل مختلفی برای گرفتن کارت زرد و کارت قرمز از مربی یا سر مربی مانند بی ادبی یا عدم رعایت قوانین فیفا وجود دارد.
در ورزش فوتبال وقتی داور کارت زرد را به بازیکن می دهد یعنی آن بازیکن باید در زمین بازی احتیاط کند و بعد از گرفتن کارت زرد بازیکن به بازی خود نیز می تواند ادامه دهد از طرفی دیگر وقتی داور به یک بازیکن کارت قرمز می دهد یعنی آن بازیکن خلافی را مرتکب شده و حق بازی در زمین را ندارد و در نتیجه یعنی اخراج شده است.

لیگ فوتبال

 

تحقیق در مورد ورزش فوتبال pdf برای آگاهی از این ورزش هیجانی


همان طور که همه ما می دانیم هر ورزشی قوانین و قواعد خاص خود را دارد و ورزش فوتبال نیز از این قاعده مسنثنا نمی باشد و ابتدا به اصطلاح آفساید می پردازیم. در اصل وقتی یک بازیکن از سایر بازیکنان به دروازده تیم حریف هنگامی که توپ ارسال می شود نزدیک تر باشد گفته می شود که در موقعیت آفساید قرار دارد. اصطلاح بعدی ضربه پنالتی می باشد.
اگر بازیکن یک تیم با بازیکن حریف تیم دیگر که در محوطه جریمه می باشد خطایی کند در این موقع گفته می شود که خطای پنالتی صورت گرفته است که در اصل شانس گل زدن از ضربه پنالتی برای هر تیم بسیار زیاد می باشد. اگر شما هم علاقه ی زیاد به ورزش فوتبال و قوانین آن دارید با تحقیق در مورد ورزش فوتبال pdf شاید به یکی از بازیکنان تیم ملی تبدیل شوید.

 

جمع بندی نهایی


در جمع بندی نهایی این مقاله ورزشی دریافتیم که فوتبال چیست؟ چه تاریخچه ای دارد؟ با پست های ورزش فوتبال یا معنی دریافت کارت زرد و کارت قرمز همچنین با وظایف بازیکنان و قوانین درج شده توسط فیفا و … آشنا شدیم. این ورزش هیجان انگیز و مهیج طرفداران بسیار زیادی از جوان گرفته تا پیر دارد و حتی در کشور هایی که کمترین امکانات را در اختیار دارند جوانانش با یک توپ در زمین های خاکی و بدون چمن به بازی فوتبال می پردازند. در اخر به علاوه متوجه شدیم که ورزش فوتبال به همان سادگی که در تلوزیون و استادیوم مشاهده می کنیم نیست و پیچیدگی ها و سختی های خود را دارا می باشد. 

 

وبلاگ ورزشی  | خرید توپ فوتبال

رزرو زمین چمن
نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *