کلاس پیلاتس

حتما شماهم خواهان بدنی بدون چربی هستید و یک بدن چاق و پر از چربی را نمی خواهید. از این رو ورزش پیلاتس می تواند یکی از گزینه های مناسب برای رسیدن به تناسب اندام برایتان باشد. آیا اطلاعاتی در مورد این رشته ورزشی ندارید؟ آیا می خواهید بدانید پیلاتس چیست و چگونه می توان با آن به تناسب اندام رسید؟ این ورزش جذاب باعث لاغری می شود و بدنی خوش ترکیب و انعطاف پذیر را به شما هدیه می دهد. با استفاده از حرکت های این رشته ورزشی جذاب می توانید در زمانی کوتاه به اهداف خود یعنی تناسب اندام برسید و چی از این بهتر؟ اما کمی صبر کنید ابتدا باید بدانید پیلاتس چیست و چه فایده ای برای بدن دارد سپس به سراغ آن بروید. از این رو در ادامه سعی کرده ایم حد الامکان شما را با این رشته ورزشی آشنا کنیم و بدانید پیلاتس چیست تا با ذهنی باز و خیالی راحت به سراغ آن بروید. به شما توصیه اکید می کنیم در ادامه از ما غافل نشوید و تا پایان همراه ما باشید تا بدنی خوش ترکیب را به شما هدیه دهیم.

تاریخچه ورزش پیلاتس


مسلما اگر می خواهید به سراغ یک رشته ورزشی مانند پیلاتس بروید باید در مورد تاریخچه آن اطلاعات داشته باشید. این ورزش کا سریعا شما را به اندام دلخواهتان می رساند توسط فردی به نام ژوزف پیلاتس در سال های ۱۹۱۲ و ۱۹۶۷ در آلمان ابداع شده است. این فرد به دلیل اینکه خودش در بچگی بسیار ضعیف بوده شروع به ابداع حرکت هایی کرد که برای تقویت اندام های جسمی اش بود. در حقیقت این فرد به دلیل اینکه بدن خود را تقویت کند به سراغ طراحی حرکات ورزشی پیلاتسی که امروزه ما از آن استفاده می کنیم رفت.
از بیماری هایی که یکی از سایت های اینترنتی در مورد اقای ژوزف پیلاتس بیان کرده می توانیم به تنگی نفس، نرمی استخوان و تب روماتیسمی اشاره کنیم. این فرد در همان زمانی که به فکر طراحی حرکات ورزشی برای تقویت بدنش بوده به عنوان مربی دفاع شخصی نیز در یک سیرک فعالیت می کرده است. به مرور زمان حرکت هایی که این فرد ابداع کرد به تمام جهان رسید و پیشرفت کرد. حرکت های این رشته ورزشی هیجانی آنقدر پیشرفت کرده که امروزه به عنوان یکی از رشته های ورزشی برای رسیدن به اندامی بدون چربی و زیبا شناخته می شود. ورزش پیلاتس چیست


آیا می دانید ورزش پیلاتس چیست؟


آیا می دانید ماهیت ورزش پیلاتس چیست؟ آیا شماهم می خواهید بدانید پیلاتس چیست تا با خیال راحت دست به انتخاب آن بزنید؟ در پاسخ به سوال ورزش پیلاتس چیست می توانیم بگوییم این رشته ورزشی می تواند بدن شما را از فرد بد آن در بیاورد و سپس بر روی فرم بیاورد. حتی در کنار رساندن شما به اهدافتان باعث نشاط و شادابی در شما می شود و چی از این بهتر؟ به عبارتی ساده تر برای پاسخ به سوال ورزش پیلاتس چیست می توانیم بگوییم این ورزش در کنار لاغر کردن بدن شما را انعطاف پذیر و استقامت بدنی تان را افزایش می دهد. کافیست به سراغ این رشته ورزشی بروید تا در همان جلسات ابتدایی خودتان متوجه شوید که ورزش پیلاتس چیست.
همچنین می توان گفت در وسط های جلسه تفاوت ها را مشاهده می کنید و در اخر هم بدنی خوش هیکل دارید که ایده آل ذهنتان است. این رشته ورزشی با مانور دادن هم زمان بر روی ذهن و جسم شما سعی می کند شما را به بهترین عملکرد ممکن از خود برساند. در اصل برای اینکه بیشتر بدانید پیلاتس چیست می توانیم بگوییم که این ورزش مجموعه ‌ای از حرکاتی‌ است که از جاذبه، وزن بدن و دستگاه ‌های مخصوص در جهت افزایش مقاومت و توان ‌تان کمک می ‌گیرد تا ماهیچه‌ های تثبیت کننده ‌ بدن ورزیده و قوی شوند.

حلقه پیلاتس چیست؟


یکی از ابزار هایی که می توانید با آن سریع تر به تناسب اندام برسید حلقه پیلاتس است. آیا می دانید حلقه پیلاتس چیست؟ آیا شماهم برای اینکه بدانید حلقه پیلاتس چیست کنجکاو هستید؟ در پاسخ به حلقه پیلاتس چیست ابتدا باید بگوییم که این حلقه را هم اقای ژوزف پیلاتس برای تمرکز فکر فرد بر روی عضلات بدن و چگونگی عملکرد آن ها در همان سال ها ابداع کرده است. در بسیاری از باشگاه ها به حلقه پیلاتس حلقه جادویی نیز می گویند چون واقعا در زمانی کوتاه به اندام ایده آل تان می رسید.
تمرینات این رشته ورزشی را می توانید بدون حلقه پیلاتس هم انجام دهید اما با دانستن حلقه پیلاتس چیست و استفاده از آن در تمرین هایتان سریع تر به چیزی که در سر دارید می رسید و مگر شماهم همین را نمی خواهید؟ حلقه های پیلاتس دارای وزن سبک هستند و قیمت های بالایی هم ندارند به همین دلیل به راحتی می توانید یکی از آن ها را برای خود خریداری کنید. حلقه پیلاتس معمولا از فلز و یا لاستیک انعطاف پذیر تولید شده و دارای قطر ۳۰ اینچی و پدهای کوچک در طرفین آن است. حلقه پیلاتس چیست

آیا می دانید پیلاتس در آب چیست؟


آیا می دانید پیلاتس در آب چیست؟ آیا دوست دارید همانند ماهیت پیلاتس چیست بدانید که پیلاتس در آب چیست؟ به شما تبریک می گوییم چون برای پاسخ سوال هایتان به جای خوبی آمده اید و همانند سوال پیلاتس چیست به سوال پیلاتس در آب چیست هم پاسخ کامل و جامعی می دهیم. این نوع از ورزش پیلاتس نیز توسط اقای ژوزف ابداع شد که پس از آلمان وارد انگلستان و آمریکا شد که نتیجه آن محبوبیت زیاد در بین عموم مردم بود.
پیلاتس در آب نوعی ورزش آمادگی جسمانی در آب است که در تمام دنیا مورد توجه و علاقه ی بسیاری از افراد به خصوص جوانان قرار گرفته است. این ورزش هیجانی که در آب هم انجام می شود علاوه بر بدن فرد بر روی ذهن او نیز تاثیر می گذارد. این ورزش وقتی در آب انجام می شود علاوه بر بالا بردن قدرت و استقامت کل بدن به سراغ عمقی ترین ماهیچه های بدنتان می رود و با هدف قرار دادن آن ها بدنی سالم را به شما هدیه می دهد.

فواید و تاثیرات پیلاتس در آب


پس از دانستن پیلاتس چیست و نوع آبی آن نوبت به دانستن در مورد فواید و تاثیرات این رشته ورزشی مفرح و جذاب می رسد. این ورزش مفرح براساس شش اصل تمرکز، کنترل، تحرک، ایجاد نیروی دفاعی، دقت و تنفس انجام می شود که این شش اصل برای رسیدن به بدنی سالم و قوی باید مورد استفاده قرار بگیرند که همگی در این ورزش وجود دارند. اما از این موارد که بگذریم می خواهیم شما را با فواید و تاثیرهای این رشته ورزشی در آب آشنا کنیم. از این رو برخی از مهم ترین فواید و تاثیرات پیلاتس در آب عبارت است از :
• پیلاتس در آب ستون فقرات شما را منعطف می کند.
• پیلاتس در آب عضلات بدن را بسیار قوی می کند.
• پیلاتس در آب باعث افزایش طول عمر در شما می شود.
• پیلاتس در آب در کنار قوی کردن عضلات بدن عضلات شکم را تقویت می کند.
• پیلاتس در آب هم ذهن و هم جسم فرد را به سمت آرامش می کشاند.
• پیلاتس در آب باعث کاهش استرس در بدنتان می شود.
• پیلاتس در آب انرژی بدن شما را افزایش می دهد.
• پیلاتس در آب شما را به کمری باریک و شکمی تخت می رساند.
• پیلاتس در آب حرکت مفصل هایتان را افزایش می دهد.
• پیلاتس در آب باعث افزایش گردش خون در بدنتان می شود.
• پیلاتس در آب برای زنان شیرده بسیار مناسب است و زودتر آن ها را به تناسب اندام می رساند.
• پیلاتس در آب روحیه شما را افزایش می دهد.

فواید پیلاتس چیست

پل کردن شانه ها یکی از حرکات پیلاتس


آیا می خواهید بدانید حرکات پیلاتس چیست تا به سراغ اندام خود بروید و آن را از شر چربی های اضافه خلاص کنید؟ یکی از بهترین حرکات پیلاتس پل کردن شانه های می باشد. شما با انجام این حرکت می توانید بفهمید که حرکات پیلاتس چیست و چگونه شما را به تناسب اندام می رساند. با انجام این حرکت می توانید عضلات شکم و پهلوی خود را تقویت کنید تا یک کمر باریک داشته باشید.
برای انجام این حرکت باید بر روی زمین به پشت دراز بکشید و سپس زانوهایتان درحالی که خم است به عرض باسن باز کنید. پس از انجام این مرحله باید دست های خود را در اطراف تان قرار دهید و بدون قوس دادن به کمرتان باسن را به سمت بالا بیاورید. در اخر باید عضلات باسن تان را منقبض کنید و پنج بار در همین حالت نفس های عمیق بکشید و بعد از آن به حالت اول برگردید.

برای خرید توپ بدنسازی به فروشگاه ورزشی آسان اسپرت مراجعه نمایید.

شکم تخت، گردن یکی از حرکات پیلاتس


یکی دیگر از حرکت های پیلاتس شکم تخت، گردن می باشد که به وسیله آن می توانید بفهمید حرکات پیلاتس چیست و چگونه شما را از گردن درد رها می کند. به عبارتی دیگر اگر به دلیل گردن درد هایتان نمی توانید به سراغ دراز نشست بروید این حرکت گزینه مناسبی می باشد. به همین دلیل برای انجام این حرکت کافیست بر روی زمین دراز بکشید و یک حوله جمع شده را در مرکز پشت خود قرار دهید.
در مرحله بعد زانوهای خود را خم کنید و طرف دیگر حوله ای که در پشتتان قرار داده اید را بالای سر خود بگیرید. سپس نفس هایتان را در سینه حبس کنید و با استفاده از عضلات شکم بدن خود را بالا بیاورید. در اخر سرتان را روی حوله جمع شده تان بگذارید تا به حالت استراحت در آید.

گرفتن ریسمان یکی از حرکات پیلاتس


یکی دیگر از حرکاتی که در پاسخ حرکات پیلاتس چیست شما باید معرفی کنیم گرفتن ریسمان می باشد. به همین دلیل ابتدا بهتر است یک باند محکم و مقاوم برای خود تهیه کنید. سپس بنشینید و پاهایتان را بیشتر از عرض باسن تان باز کنید. در مرحله بعدی باید باندی که تهیه کرده اید را در دو دست خود نگه دارید و دست هایتان را به سمت بالای سر دراز کنید.
سپس نفس حبس شده تان را وقتی که می خواهید به طرف مقابل بچرخید از سینه خود بیرون دهید. نکته مهم اینجاست که برای چرخیدن می توانید از عضله های دور کمرتان نیز کمک بگیرید. همچنین باید توه داشته باشید که در این حرکت باسن تان کاملا باید بی حرکت باشد.

مقاله ورزشی آموزش پیلاتس ، پیلاتس در خانه  را در وبلاگ ورزشی آسان اسپرت مطالعه فرمایید.

فواید پیلاتس چیست؟


آیا شماهم می خواهید بدانید فواید پیلاتس چیست؟ خب این طبیعی است که بخواهید بدانید فواید پیلاتس چیست چون ما وقتی به سراغ یک رشته ورزشی می رویم دوست داریم در مورد فواید آن چیزهایی بدانیم. از این رو برای افزایش اطلاعات بیشتر شما در مورد فواید این رشته ورزشی و پاسخ به سوال فواید پیلاتس چیست شما در ادامه به بررسی مهم ترین فواید پیلاتس پرداخته ایم :
• این ورزش باعث تقويت سيستم ايمنی بدن تان می شود.
• این ورزش قوای بدن شما را بالا می برد.
• این ورزش افکار منفی را از ذهن و فکر شما دور می کند.
• این ورزش درد های مهره ای و کمر شما را کاهش می دهد.
• این ورزش وضعیت ایستادن شما را بهتر می کند.
• این ورزش شکمی تخت و کمر باریکی برای شما به وجود می آورد.
• این ورزش باعث کشیدگی اندام تان می شود.
• این ورزش باعث ایجاد تعادل و انصطاف پذیری به خصوص در ستون فقرات می شود.
• این ورزش تحرک مفاصل تان را افزایش می دهد.
• این ورزش فضای ریه هایتان را حجیم می کند.
• این ورزش باعث تقویت سیستم قلبی و عروقی می شود.حرکات پیلاتس چیست

 

عوارض پیلاتس چیست؟


بهتر است این سوال را اینگونه بپرسید که آیا این رشته ورزشی عوارض دارد؟ در پاسخ به سوال هایتان در خصوص عوارض پیلاتس چیست باید بگوییم که نه تنها این رشته ورزشی بلکه تمامی رشته های ورزشی برای بدن مضر نیستند و عوارض ندارد. در پاسخ به سوال عوارض پیلاتس چیست باید بگوییم که این خود ما هستیم که باعث پدید آوردن عوارض یک رشته ورزشی مانند پیلاتس می شویم. به عبارتی ساده تر در صورت انجام دادن حرکتی اشتباه می توانیم به اندام های خود آسیب برسانیم که در ادامه برخی از آسیب هایی که ممکن است در صورت اشتباه انجام دادن تمرین های پیلاتس برایتان به وجود آید را بیان کرده ایم.
• کشیدگی عضلات
• روی هم افتادن رباط ها
• گرفتگی و اسپاسم عضلات
• آسیب دیدگی مفاصل

پیلاتس برای چه کسانی خوب است؟


یکی از مهم ترین و اساسی ترین سوال هایی که باید جواب آن را حتما بدانید این است که پیلاتس برای چه افرادی مناسب است. برای پاسخ به این سوال نیز باید بگوییم که همه ی ما برای اینکه حرکت هایمان پشتیبانی شود باید ماهیچه های مرکزی مان قوی باشد. ماهیچه های مرکزی ماهیچه هایی هستند که استخوان های پشتی و لگن ما را استوار نگه می دارند تا بهترین حد تعادل را برای ما به وجود آورند. به همین دلیل این رشته ورزشی برای تمام کسانی که می خواهند ماهیچه های قوی داشته باشند مناسب است حتی نوجوانان.

جمع بندی نهایی


در جمع بندی نهایی این مطلب سعی کردیم شما را با این رشته ورزشی آشنا کنیم تا اطلاعاتتان از این ورزش تکمیل شود. در اخر امیدوار هستیم مطالب فوق برایتان مفید بوده باشد و نهایت بهره را از آن برده باشید.

شما می توانید اطلاعات کلاس پیلاتس و مربی پیلاتس های مختلف را در سایت آسان اسپرت مشاهده نمایید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید