رژیم لاغری یک ماهه و بهترین روش لاغری در سی روز چیست؟

برنامه رژیم لاغری در سی روز :

1- پذیرفتن:

اولین و مهمترین چیزی که باید برای رعایت برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن و رژیم لاغری یک ماهه انجام دهید پذیرفتن این واقعیت است که شما در وزن ایده آل خود نیستید و کمی اضافه وزن دارید و شاید در دانشگاه یا محل کار خود مشکلاتی دارید.

2-اهداف واقعی تعیین کنید:

دومین چیزی که برای کاهش وزن در 30 روز به آن نیاز دارید این است که اهداف واقع بینانه تعیین کنید.من میدانم که چند رژیم لاغری احمقانه وجود دارد که در طی یک روز کاهش وزن پیدا میکنید.اما واقعا کمی عجیب است که اگر یک برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن باعث شود که در عرض 7 روز 7 کیلو وزن را از دست بدهید و برای سلامت شما خوب نیست ؛ در حقیقت زود گذر است و ممکن است بعد از چندین روز شما را بیمار کند.باید صبر کنید و اهدافتان را مشخص کنید.به نظر میرسد که دو سه کیلو کاهش وزن در ماه یک هدف بسیار ساده است که میتواند،عملی شود و همچنین روی بدن شما نیز نشان داده شود پس قبل از اینکه تارگت نهایی را تعیین کنید خوب فکر کنید.

لاغری و سلامت
رژیم لاغری

3-تمرینات هوازی را امتحان کنید:

پس سومین چیزی که برای لاغری یک ماهه باید در برنامه روزانه خود قرار دهید تمرینات روزانه هوازی است. برای تازه کاران سی دقیقه ورزش ،پنج بار در هفته کافی میباشد.که با گذشت زمان میتوانید آن را به چهل دقیقه و یا حتی بیشتر افزایش دهید.

تمام این ها به سطح راحتی شما بستگی دارد.روزهای ورزش را از دست ندهید.همیشه به یاد داشته باشید زمانی که شما در حال تلاش برای کاهش وزن هستید هر کالری حساب میشود. شما میتوانید با دو دقیقه گرم کردن شروع کنید و در آخر با چند حرکت کششی تمام کنید.

4-زمان بندی مناسب برای خوردن غذا :

در لاغری در سی روز به غیر از تغذیه سالم انتخاب زمان مناسب برای خوردن آن نیز مهم است.از خوردن شام بعد از ساعت 8 خودداری کنید.و قبل از خوابیدن حتما فعالیت فیزیکی داشته باشید.خوردن میان وعده های خود را سازماندهی کنید. بیشترین افزایش وزن به خاطر میان وعده هایی است که استفاده میکنید.ما به خودمان آزادی عمل میدهیم تا در هر زمان در بین وعده های غذایی هر چیزی بخوریم.میان وعده بد نیست،اما سعی کنید آن را با تغذیه سالم پر کنید.بیسکویت را جایگزین آجیل و یا سالاد ها کنید ؛ مصرف کافئین را تا حد ممکن کاهش دهید.

لاغری و تغذیه
کاهش وزن

6-تمرینات استقامتی انجام دهید:

این تمرینات چیزی است که شما در لاغری در سی روز نباید از دستش دهید.زمانی که تمرینات هوازی را انجام میدهید سپس 10 دقیقه تمرینات استقامتی را انجام دهید.دمبل ها یک گزینه بسیار عالی برای این کاهش وزن هستند اما اگر آنها را در خانه ندارید سعی کنید از بطری آب سنگین استفاده کنید ، بعضی از زنان بطری های شن و ماسه را دوست دارند.

7- به سادگی راه بروید و پیاده روی کنید:

پیاده روی جایگزینی نیست که بتوانید به جای ورزش های هوازی قرار دهید.در حقیقت شما باید ترکیبی از پیاده روی کردن و تمرینات هوازی را برای کاهش وزن انجام دهید.45 دقیقه پیاده روی در صبح میتواند 160 کالری بسوزاند و لاغری شما را تضمین کند.اگر بتوانید سریعتر راه بروید قطعا خیلی بیشتر به شما کمک خواهد کرد.متابولیسم را افزایش میدهد و سرعت کاهش وزن را چندین برابر میکند.

لاغری
رژیم غذایی

بالا رفتن از پله ها:

طبق گفته چندین کارشناس،کسانی که به طور مرتب از پله ها بالا میروند.سریعتر از کسانی که نمیروند وزن کم میکنند.اگر بتوانید در روز 5 دقیقه وقت خود را صرف بالا رفتن از پله ها کنید، مطمئنا چندین کالری بیشتر میسوزانید. مهمترین بخش درباره بالا رفتن از پله ها این است که ضربان قلب را افزایش میدهد و باعث میشود که زیاد عرق کنید. شما میتوانید این تمرین 5 دقیقه ای را 3 بار در روز تکرار کنید و تا انتهای ماه،تغییر بدنی خود را ببینید.

9-کار کردن در حال تماشای تلویزیون :

مردم بسیاری میگویند که کار کردن در هنگام تماشای تلویزیون یک راه عالی برای لاغری است.جدا از این که پیاده روی و ورزش کردن ،در طول روز چقدر زمان میگیرد،اما واقعا باعث میشود هر چیزی را که خورده اید بسوزاند،که خود این کار به تنهایی در از دست دادن 3 کیلو گرم در یک ماه کمک خواهد کرد

10-پروتئین بخورید:

کاهش وزن در 30 روز بیشتر مربوط به تغذیه سالم است ،شما نمیتوانید غذای ناسالم بخورید و لاغری شکم در سی روز را تجربه و وزن کم کنید. اگر میخواهید کاهش چربی شکم در 30 روز و تغییرات در بدن خود را ببینید،عادات غذایی و شیوه زندگیتان را تغییر دهید.

میوه ها،سبزیجات،عدس،تخم مرغ،گوشت،انبه،موز را به بخش رژیم غذایی خود اضافه کنید.اما توجه داشته باشید که نباید روزانه بیش از یک عدد موز بخورید ؛سیب زمینی یا سیب شیرین نخورید،زیرا آنها برای سلامتی شما عالی نیستند.بیش از یک عدد تخم مرغ در طول روز استفاده نکنید.

لاغری
رژیم لاغری

11- نه به تغذیه ناسالم:

انچه برای لاغری باید انجام دهید این است که از شر غذاهای سرخ شده و بد در لیست خود خلاص شوید.شما باید تغذیه سالم شامل غذاهای سفید ،مانند نودل ها ،پاستا ها،و نان سفید را جایگزین کنید.همچنین میتوانید آن را با نان قهوه ای جایگزین کنید ، همچنین از غذاهای خیابانی که در روغن و با کیفیت پایین تهیه شده است دوری کنید.

12- نه به شکر:

یکی دیگر از چیزهای که باید برای کاهش وزن انجام دهید، این است که از شر شکر خلاص شوید.از کیک و بیسکویت،بستنی گرفته که همگی دشمن شما هستند. این موارد متابولیسم شما را کاهش میدهد و کاهش وزن شما را متوقف میکند.

13-نوشیدن چای سبز :

به گفته کارشناسان نوشیدن چای سبز به کاهش وزن کمک میکند. اگر در طول روز 3 یا 4 فنجان چای سبز بنوشید ،سوخت و ساز بدن خود را افزایش میدهید و باعث میشود وزن خود را سریعتر کاهش بدهید. وجود چای سبز در رژیم لاغری  همچنین میتواند کمک کند تا در حال ورزش کردن کالری بیشتری بسوزانید و حتی نباید در مورد کالری این نوشیدنی نگران باشید چون هیچ کدام از این ها را ندارد. همانند آب است و برای سلامت فوق العاده میباشد.یک فنجان در صبح و یک فنجان دیگر بعد از ظهر با میان وعده و در آخر بعد از شام بنوشید.

 

لاغری
رژیم غذایی

14- نوشیدن آب :

اگر میخواهید در عرض یک ماه به سرعت وزن خود را کم کنید هر روز دو لیتر آب بنوشید. این کار سموم را از بدن دفع میکند و هیدراته نگه میدارد.در حقیقت هر بار که میخواهید آب بخورید یک بطری کوچک را تمام کنید.این کار در واقع کمک میکند تا کمتر بخورید.قبل از غذا حتما یک لیوان پر آب بنوشید،به این ترتیب کالری کمتری را مصرف میکنید.

15- وعده های غذایی متعادل:

آیا شما در مورد اینکه چه نوع وعده های غذایی برای کاهش وزن در عرض یک ماه داشته باشید نگران هستید؟

 رژیم غذایی لاغری سریع:

صبحانه:

یک فنجان شیر،یک عدد میوه،دو عدد سفیده تخم مرغ،با دو تکه نان قهوه ای و چای گیاهی.

ناهار:

سالاد میوه با اسفناج ،دو تکه مرغ و سبزیجات کاری و دو عدد تخم مرغ.

شام:

سوپ مرغ خانگی و برنج قهوه ای با مرغ.

میان وعده:

بیسکویت کرم دار

16-در هنگام تماشای تلویزیون چیزی نخورید:

سعی کنید در حین تماشای تلویزیون غذا نخورید، این کار باعث میشود بیش از آن چه که فکر میکنید غذا بخورید.در حقیقت باید وقتی غذا میخورید، روی آن تمرکز کنید و به آرامی بخورید.این کار در واقع کمک میکند که به درستی و به میزان لازم غذا بخورید که برای لاغری مورد نیاز است.

17-یکبار در هفته تقلب کنید:

سعی کنید جمعه ها این کار را انجام دهید،شما میتوانید غذای را که بیشترین لذت را میبرید ،بخورید.با این حال مطمئن شوید که این کار را فقط یکبار در هفته انجام داده اید.

لاغری و کاهش وزن
رژیم لاغری

18- قبل از تمرین قهوه بنوشید:

یک ساعت قبل از تمرین میتوانید یک فنجان قهوه گرم بنوشید.البته باید بدون قند باشد.افرادی را که این آزمایش را تست کرده اند ،طی یک ماه تغییرات زیادی را در بدنشان مشاهده کرده اند.

19- کمی بیشتر بخوابید:

یکی از بزرگترین اسرار لاغری در سی روز خواب خوب است.اگر حدودا 8 ساعت در روز بخوابید شانس کاهش وزن خود را افزایش داده اید.این،به این علت است که هرگاه بدن به حالت پایدار میرسد بهترین عملکرد را دارد.پس اگر به طور منظم ورزش کنید لاغری در دستان شماست.

20- از رژیم لاغری زود بازده پیروی نکنید:

به یاد داشته باشید که همیشه باید در طولانی مدت سلامت باشید و از بدن خود محافظت کنید.

21- سازگار و با انگیزه بمانید:

آخرین و مهمترین موضوع برای لاغری انگیزه و سازگاری است:اگر بتوانید از تمام راهنمایی هایی که در بالا ذکر شد پیروی کنید و روی اهداف خود متمرکز شوید ،هیچ کس نمیتواند شما را در از کاهش وزن متوقف کند.

وزن و لاغری
رژیم لاغری

مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار بر لاغری 20 کلیویی

برای لاغری 20 کیلیویی رعایت دو عامل مهم بشدت تاثیر گذار خواهد بود.نکته اول زمان غذا خوردن و نکته دوم زمان مناسب برای ورزش کردن است.وعده های غذایی خود را تنطیم کرده و هرگز در شرایطی مانند وقت هایی که شکمتان خالی است ورزش نکنید.با رعایت همین دو نکته ساده می توانید به اهداف خود برای کاهش وزن برسید.

نکات اضافی برای موفقیت در رژیم لاغری یک ماهه :

سبزیجات خام،میوه ها،سالاد، بهترین چیزهایی است که میتوانید برای از دست دادن وزن و لاغری شکم در سی روز مصرف کنید.

برای پخت و پز از روغن زیتون و سویا استفاده کنید.

بیش از حد از دسر استفاده نکنید.

در میان وعده چای گیاهی را با عسل میل کنید.

برای کاهش چربی شکم در 30 روز حتما تمرینات شکم را بصورت منظم و اصولی انجام دهید.

 

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *