فوتبال حبابی چیست؟ [معرفی فوتبال حبابی + قوانین]

در این مقاله به بررسی تاریخچه و آشنایی بیشتر با ورزش فوتبال حبابی می پردازیم، ورزشی که در سال های اخیر با استقبال چشمگیر جوانان روبه رو بوده و به دلیل فضای شاد و مفرحی که ایجاد میکند بیش از پیش در کانون توجهات قرار گرفته، پس با ما همراه باشید.

“این بازی اولین بار توسط دو نروژی به نامهای یوهان گلدن ( و هنریک الوستاد Golden) HenrickElvestad) ابداع شد.”

تاریخچه فوتبال حبابی چیست؟

فوتبال حبابی در واقع ترکیبی از فوتبال، زوربینگ و کشتی سومو میباشد. ابداع کنندگان فوتبال حبابی تحقیق خود را با این تفکر که فوتبال را پر برخوردتر و در عین حال ایمن تر نمایند و از حالت حرفه ای به شکل سرگرم کننده تری در آورند، شروع کرده و خالق رشته ورزشی خاصی شدند که در آن بازیکنان دو تیم با پوشش حبابی شبیه به حبابهای ورزش زوربینگ در مقابل یکدیگر فوتبال بازی می کنند .

در سال 2011 اولین مسابقات این ورزش در کشور نروژ رسما برگزار شد و تلویزیون نروژ نیز آنرا پوشش داد و  به سرعت این ورزش طرفدارانی پیدا کرد. در سال 2012 و با گسترش شبکه های اجتماعی به خصوص یوتیوب شاهد ایجاد ویدیوهایی جذاب از فیلم فوتبال حبابی و پخش شدن آن در سرتاسر دنیا بودیم به طوری که به سرعت جوانان و علاقمندان به ورزش با فیلم فوتتبال حبابی به سمت این ورزش کشیده شدند.

فوتبال حبابی

معرفی فوتبال حبابی برای اولین بار در کشورهای ژاپن و تایوان در آسیا اتفاق افتاد و پس از آن کشورهای دیگری نظیر تایلند، چین و مالزی به صورت گسترده به آن روی آورده اند. معرفی فوتبال حبابی در بسیاری از کشورهای جهان بصورت رسمی اتفاق افتاده است و دارای سازماندهی ، باشگاه های مختلف و در برخی موارد مسابقات رسمی نیز می باشد. از جمله این کشورها می توان ژاپن ، هنگ ،به نروژ ، ایتالیا ، لتونی ، استرالیا ، آمریکا ، چین کنگ، کره جنوبی ، دانمارک ، آلمان ،هند ، پرتغال ، سنگاپور ، سوئیس ، اتریش ، اسپانیا ، انگلستان ، افریقای جنوبی و فرانسه اشاره کرد.

برای رزرو سانس فوتبال حبابی کلیک کنید

مضاف بر موارد یاد شده در بسیاری دیگر از کشورهای جهان این رشته بصورت کامًلا تفریحی دنبال می شود. این رشته ورزشی هیجان انگیز به خوبی جای خود را در میان جوانان و طرفداران حرکت و نشاط باز کرده تا جایی که در بسیاری از کشورهای فوق الذکر بیشتر در زمینه فوتبال حبابی تحقیق نموده و  تلاشی هایی برای حرفه ای سازی این رشته آغاز شده است .

قوانین فوتبال حبابی چیست؟

ورزشی است تیمی شبیه به فوتبال که در آن بازیکنان به وسیله یک پوشش حبابی که از هواپرشده بالاتنه آنان را می پوشاند ، طبق قوانین فوتبال حبابی بازیکنان برای وارد کردن توپ با پا به دروازه تیم حریف رقابت می کنند. در فوتبال حبابی هدف گل زدن و برنده شدن است و حبابها همانند سپر محافظ عمل کرده و در عین حال افزایش احتمال برخورد های تن به تن را باعث میشوند که تجربه ای عجیب و مفرح و در عین حال ایمن را برای بازیکنان بوجود می آورد.

فوتبال حبابی رشتهای بسیار پرجنب و جوش است و گل زدن در این رشته بسیار مشکل است، زیرا بالاتنه بازیکنان تماماً در داخل حباب پوشیده شده است و بنابراین حفظ تعادل و گردشهای سریع بازیکنان در آن محدود میشود که این امر خود بر جذابیت های آن می افزاید. هر تیم فوتبال حبابی متشکل 5 بازیکن اصلی و 3 ذخیره است. برنده بازی تیمی است که در مدت زمان قانونی بازی(14 دقیقه) تعداد گل های بیشتری را وارد دروازه حریف کند.

این هم یک ویدیو جذاب برای آشنایی بیشتر با این بازی

در مقالات بعد با قوانین و تجهیزات این بازی هیجان انگیز بیشتر آشنا می شویم، همچنین شما میتوانید برای رزرو سانس فوتبال حبابی از طریق لینک زیر اقدام کنید.

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاه‌

بررسی تجهیزات فوتبال حبابی - آسان اسپرت | سامانه ارائه آنلاین خدمات ورزشی

[…] مقاله قبلی که درباره فوتبال حبابی نوشته بودیم، به بررسی تاریخچه و تیم بندی در این بازی […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *