برای بسیاری مردم ورزش ها به لحاظ ملی بودن و سیاست دارای اهمیت زیادی هست. گاهی اوقات ورزش ها میتوانند توجه جهان را در غالب بازی های المپیک، جام جهانی و… به سمت کشور میزبان جلب کنند. اما یک جزء حیاتی معمولا نادیده گرفته می شود، زمین بازی و زمین چمن.

 

زمین چمن
زمین فوتبال

بهترین گزینه های بذر چمن برای زمینه های مختلف ورزشی چیست؟

زمین بازی زمانی توجه ورزشکاران و هواداران را به خود جلب میکند که آنچه باشد که باید. مدیریت حرفه ای چمن ورزشگاه ها یک علم و هنر دقیق است که در پشت صحنه کار میکند تا برای ورزشکاران بهترین شرایط را فراهم آورد، از این جهت مهم است که بدانیم کدام بذر و گیاه مناسب کدام ورزش است.

بهترین دانه چمن برای زمین های فوتبال

در حالی که چمن مصنوعی به آرامی محبوبیت خود را در بین میادین ورزشی پیدا کرده، هنوز هم بازیکنان معتقدند چمن طبیعی بهتر از چمن مصنوعی  است. مطالعات نشان میدهد که میزان آسیب دیدگی در زمین چمن طبیعی پایین تر از چمن مصنوعی است. زمین چمن طبیعی خنک تر از چمن مصنوعی هستند.
زمین چمن مصنوعی
زمین فوتبال
برخلاف دیگر ورزش ها، ارتباط زیادی بین توپ و زمین فوتبال وجود ندارد و همین امر اجازه استفاده گسترده تر از گیاهانی با ثبات کمتر را فراهم میکند. در شمال ایالات متحده، سه نوع گیاه سردسیر وجود دارد که عمدتا به عنوان چمن ورزشگاه ها استفاده می شود:
  • Kentucky bluegrass
  • Tall fescue
  • Perennial ryegrass
در جنوب گیاه bermudagrass بیشتر به عنوان چمن برای زمین های فوتبال استفاده می شود. گیاه Tall fescue بیشتر در آب و هوای انتقالی مورد استفاده قرار میگیرد. در شمال ترکیب ۸۰ به ۲۰ چمن از نوع Kentucky bluegrass و Perennial ryegrass ترکیبی ایده آل است.
رزرو چمن طبیعی
رزرو زمین چمن مصنوعی

بهترین دانه چمن برای زمین تنیس

تنیس را میتوان در خاک، چوب، بتن، سنگ و دیگر سطوح بازی کرد با این حال برخی از مشهورترین بازی های تنیس از جمله Wimbledon در چمن بازی می کنند. به طور سنتی زمین های چمن تنیس در اقیانوس های شمالی ترکیبی از ۷۰ درصد Perennial ryegrass و ۳۰ درصد creeping red fescue بوده است. اگرچه اخیرا برای ۱۰۰ درصد سطوح از Perennial ryegrass استفاده می شود.
چمن مصنوعی
زمین تنیس
گیاه Creeping bentgrass نیز برای زمین های تنیس معمولی انتخاب می شود.
“این گیاه معمولا در اندازه ۱/۴ اینچ نگه داری می شود.”
در جنوب bermudagrass بار دیگر بهترین انتخاب است.
مطالعه قسمت دوم

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید